Вас вітає!
Шановні батьки !
На цих сторінках Ви зможете ознайомитися з різноманітною інформацією, яка допоможе Вам вчити та виховувати Вашу дитину або отримати відповіді на хвилюючі запитання, які виникають в процесі спілкування з дитиною.
ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Якщо ви вибрали наш заклад дошкільної освіти «Калинонька»
Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює директор протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження дитини
Для зарахування дитини до закладу дошкільної освіти «Калинонька» с.Базальтове необхідні наступні документи :
1. Заява батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу.
2. Медична довідка дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (до вступу в ЗДО)
3. Виписка із медичної карти, карта профілактичних щеплень (форма №63).
4. Ксерокопію свідоцтва про народження дитини.
5. При наявності пільг - документи, що їх підтверджують
6. Батькам необхідно мати паспорт і свідоцтво про народження дитини.
7. Папку для зберігання документів.
За дитиною зберігається місце в закладі дошкільної освіти державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
Відрахування дитини з закладу дошкільної освіти здійснюється:
• у разі несплати за харчування дитини упродовж 2-х місяців, без поважних причин;
• за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
• на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти даного типу;
Адміністрація закладу дошкільної освіти письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
Пам’ятка для батьків
Заклад освіти працює 5 днів на тиждень з 7:30 до 18:00. Прийом дітей з 7:30 до 8:20. Пам’ятайте: своєчасний прихід дитини - необхідна умова правильної реалізації освітнього процесу.
-
Про неможливість приходу дитини в дошкільний заклад по хворобі або іншій причині необхідно обов’язково повідомити вихователя або сестру медичну ЗДО.
-
Дитина, що не відвідує заклад освіти більше трьох днів (разом з вихідними), приймається з довідкою від лікаря.
-
Проплата за харчування дитини здійснюється до 05 числа поточного місяця. Пам’ятайте: від своєчасності оплати залежить якість харчування дітей.
Для створення комфортних умов перебування дитини в ЗДО необхідно:
- не менше двох комплектів змінної білизни (хлопчикам - шорти, трусики, маєчки колготки; дівчаткам - колготки, трусики, маєчки в теплу пору року - шкарпетки чи гольфи);
- піжама для сну;
- два пакети для зберігання чистої і використаної білизни.
Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей
-
Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати розміру дитини, відповідати порі року, температурі повітря. Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна.
-
Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
-
Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
-
Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
-
Дитина повинна бути чиста(помита), ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.
-
Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів. Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, скляні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.
Правила поведінки здобувача освіти в закладі дошкільної освіти (ЗДО)
Правила поведінки здобувача освіти в ЗДО базуються на законах України, наказах Міністерства освіти і науки України та рішеннях органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.
Здобувачі освіти в ЗДО, повинні дотримуватись таких правил:
-Приходити вчасно в дитячий садок.
-Вітатися з усіма працівниками ЗДО.
-У всьому слухатися вихователя.
-Якщо щось болить, то обов’язково про це сказати вихователю.
-Берегти іграшки, майно та книги.
-На прогулянці не бруднити одяг.
-В групі голосно не кричати та не бігати.
-Не ходити в вологому одязі.
-Не ображати дітей зі своєї групи.
-Слідкувати за станом свого одягу.
-Мати особисті носові хустинки.
-Дотримуватися вимог безпеки.
-Охайно вішати одяг в свою шафу-роздягалку.
Стаття 55. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти
-
Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.
-
Батьки здобувачів освіти мають право:
захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;
звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;
обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;
брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;
завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;
брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини або індивідуального навчального плану;
отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.
3. Батьки здобувачів освіти зобов’язані:
Виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).
4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.
5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).
Робота консультативного пункту
для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей,
які виховуються в умовах сім'ї,
на базі дошкільного навчального закладу
Сучасні батьки, з одного боку, досить освічені люди, а з іншого - мало інформовані з питань педагогіки, психології та фізіології. Інформацію про виховання дітей вони отримують з різних джерел (інтернет, періодичні видання, теле- та радіопердачі). Але віднайти у цій масі інформації відповідь на своє конкретне запитання малоймовірно.
У дошкільному закладі освіти компетентні фахівці спостерігають за розвитком дітей, тримають зв'язок з батьками і надають необхідну консультативну допомогу.
Організація роботи Консультативного центру передбачає тісну взаємодію різних фахівців: вихователів, медичної сестри, директора закладу. Консультувати батьків вони можуть як окремо, так і разом. Це залежить від запиту батьків, складності проблеми, з якою вони звернулися, від особливостей розвитку дитини.
Консультування батьків і робота з дітьми здійснюються як індивідуально, так і підгрупами. Діти мають можливість взаємодіяти з однолітками, а батьки - побачити, що вони не самі зі своїми проблемами і тривогами, дізнатися про способи розв'язання таких проблем.
10 простих порад логопеда батькам
Мова дитини розвивається під впливом мови дорослих і значною мірою залежить від достатньої мовної практики, нормального соціального і мовного оточення, від виховання і навчання, які починаються з перших днів її життя.
• Розмовляйте зі своєю дитиною під час всіх видів діяльності, таких як приготування їжі, прибирання, одягання-роздягання, гра, прогулянка і т.д. Говоріть про те, що ви бачите, що робить дитина, що роблять інші люди і що бачить ваша дитина.
• Говоріть, використовуючи ПРАВИЛЬНО побудовані фрази, речення. Ваше речення повинне бути на 1-2 слова довше, ніж у дитини. Якщо ваша дитина поки що висловлюється тільки однослівними реченнями, то ваша фраза повинна складатися з 2 слів.
• Задавайте ВІДКРИТІ питання. Це стимулюватиме вашу дитину використовувати декілька слів для відповіді. Наприклад, говоріть «Що він робить?» замість «Він грає?»
• Витримуйте паузу, щоб у дитини була можливість говорити і відповідати на питання.
• Слухайте звуки і шуми. Запитайте «Що це?» Це може бути гавкіт собаки, шум вітру, мотор літака і т. д.
• Розкажіть коротку розповідь, історію. Потім допоможіть дитині розказати цю ж історію вам або кому-небудь ще.
• Якщо ваша дитина вживає всього лише декілька слів у мові, допомагайте їй збагатити свою мову новими словами. Виберіть 5-6 слів (частини тіла, іграшки, продукти) і назвіть їх дитині. Дайте їй можливість повторити ці слова. Не чекайте, що дитина вимовить їх відмінно. Надихніть дитину і продовжуйте їх заучувати. Після того, як дитина вимовила ці слова, введіть ще 5-6 нових слів. Продовжуйте додавати слова до тих пір, поки дитина не взнає більшість предметів навколишнього світу. Займайтеся щодня.
Якщо дитина називає тільки одне слово, почніть учити його коротким фразам. Використовуйте слова, які ваша дитина знає. Додайте колір, розмір, дію. Наприклад, якщо дитина говорить «м’яч», послідовно навчите її говорити «Великий м’яч», «Тетянин м’яч», «круглий м’яч» і т.д.
• Більшість занять проводьте в ігровій формі. Робота з дитиною повинна активізувати мовне наслідування, формувати елементи зв’язного мовлення, розвивати пам’ять і увагу.
• Дуже важливо вже у ранньому віці звернути увагу на мовний розвиток дитини, а не чекати, коли вона «сама заговорить».
Мова дитини розвивається під впливом мови дорослих і значною мірою залежить від достатньої мовної практики, нормального соціального і мовного оточення, від виховання і навчання, які починаються з перших днів її життя.
• Розмовляйте зі своєю дитиною під час всіх видів діяльності, таких як приготування їжі, прибирання, одягання-роздягання, гра, прогулянка і т.д. Говоріть про те, що ви бачите, що робить дитина, що роблять інші люди і що бачить ваша дитина.
• Говоріть, використовуючи ПРАВИЛЬНО побудовані фрази, речення. Ваше речення повинне бути на 1-2 слова довше, ніж у дитини. Якщо ваша дитина поки що висловлюється тільки однослівними реченнями, то ваша фраза повинна складатися з 2 слів.
• Задавайте ВІДКРИТІ питання. Це стимулюватиме вашу дитину використовувати декілька слів для відповіді. Наприклад, говоріть «Що він робить?» замість «Він грає?»
• Витримуйте паузу, щоб у дитини була можливість говорити і відповідати на питання.
• Слухайте звуки і шуми. Запитайте «Що це?» Це може бути гавкіт собаки, шум вітру, мотор літака і т. д.
• Розкажіть коротку розповідь, історію. Потім допоможіть дитині розказати цю ж історію вам або кому-небудь ще.
• Якщо ваша дитина вживає всього лише декілька слів у мові, допомагайте їй збагатити свою мову новими словами. Виберіть 5-6 слів (частини тіла, іграшки, продукти) і назвіть їх дитині. Дайте їй можливість повторити ці слова. Не чекайте, що дитина вимовить їх відмінно. Надихніть дитину і продовжуйте їх заучувати. Після того, як дитина вимовила ці слова, введіть ще 5-6 нових слів. Продовжуйте додавати слова до тих пір, поки дитина не взнає більшість предметів навколишнього світу. Займайтеся щодня.
Якщо дитина називає тільки одне слово, почніть учити його коротким фразам. Використовуйте слова, які ваша дитина знає. Додайте колір, розмір, дію. Наприклад, якщо дитина говорить «м’яч», послідовно навчите її говорити «Великий м’яч», «Тетянин м’яч», «круглий м’яч» і т.д.
• Більшість занять проводьте в ігровій формі. Робота з дитиною повинна активізувати мовне наслідування, формувати елементи зв’язного мовлення, розвивати пам’ять і увагу.
• Дуже важливо вже у ранньому віці звернути увагу на мовний розвиток дитини, а не чекати, коли вона «сама заговорить».
У якому віці потрібно показати дитину логопедові?
Забавні дитячі слівця й вислови, слова, у яких літери заміняють одна одну, до певного віку радують і смішать мам і татусів. Але минає час, коли ніхто вже не радіє.
Раніше, років 10-15 тому, між батьків ще існувала думка, що відводити дитину до логопеда потрібно після п'яти років. Але сьогодні ці правила застаріли. До п'яти років мовлення малюка іноді вже практично сформоване. Тому спостерігати розвиток дитячого мовлення в логопеда потрібно починати приблизно з двох-трьох років. Особливу увагу варто звернути в тому випадку, якщо є проблеми з нервовою системою або якщо в мами виникали проблеми із плином вагітності й пологів. Адже чим раніше логопедпомітить мовленнєві порушення, тим швидше й легше відбудеться корекція.
Для того, щоб допомога логопеда не знадобилася, батьки повинні дотримуватись правил:
-
-
Розмовляючи з дитиною, чітко проговорювати всі звуки, добре артикулювати, щоб малюк бачив, як ви вимовляєте звуки.
-
Говорити плавно, емоційно, правильно.
-
Не перенасичувати своє мовлення складними для дитини словами, говорити короткі речення.
-
Не перекручувати слова, уникати "сюсюкання".
-
Якщо дитина помилилась у вимові, не висміювати її, а повторити слово разом.
-
Хвалити за правильне мовлення.
-
Чим зацікавити дітей під час карантину?
Давайте поглянемо на карантин не як на проблему, а як на можливість. На разі, гарна можливість навчити малюка самоорганізації. Складіть спільно режим (розклад) дня: намалюйте ті дії, які варто виконувати щодня (вмивання, сніданок, гра, веселе прибирання, годування домашнього улюбленця). Це буде своєрідний органайзер для дитини, який формуватиме її самостійність.
Будьте поблажливі до рухової активності малюка, адже маленьким дітям необхідно багато рухатись (що вони успішно робили з звичайних умовах, а на даний момент фізична активність досить обмежена). Час взаємодії дитини з гаджетом рекомендується по можливості контролювати. Для діток дошкільного віку це має бути не більше 40 хвилин на день.
Веселе прибирання. Чому б не провести змагання з прибирання кубиків чи м’яких іграшок з подальшою маленькою, але приємною нагородою.
Незвичне малювання та інші методи творчої самореалізації. Зараз в інтернет-просторі надзвичайно багато варіантів для такого способу самовираження. Відбитки пальчиків, які потім можна перетворити на смішні малюночки, штампування, малюнок з трубочкою для коктейлю (дмухавка), малюнок по зім’ятому папері, поробки з яєчних лотків, виготовлення лялечок з ниток та клаптиків тканини. Такі види діяльності багатофункціональні, адже дитина не лише створить свій шедевр, але й зможе з ним в подальшому гратись.
Для того, щоб заняття не набридали вашим дітям, корисно змінювати види діяльності. Але пам’ятайте, що дитині потрібна не лише ваша увага, а й час зробити щось самостійно. Тому давайте їм можливість відчувати себе поруч з вами особистістю. Насамперед, це стосується свободи вибору та особистого простору. Щоб не набриднути один одному, давайте собі відпочинок від домашніх (побутових) справ і читайте позитивні новини!
Бережіть себе та своїх рідних!